Elektronik Sigara Atomizer Seçimi Nasıl yapılır?

MTL = Sigara İçimi

DL = Ciğer Çekimi yada Nargile İçimi

Elektronik sigaralarda cihaz seçimi için belli kriterler bulunmaktadır. Bir esigara kullanıcısının marka model beğenmesi gibi içim şekilleride bu durumu değiştirebilmektedir. İki farklı içim şekli olarak MTL (Sigara içimi) ve DL (Nargile/Ciğer Çekimi) bulunmaktadır. DL bir elektronik sigara alıp sonradan atomizer ve coil değişimi ile sigara içimi olarak kullanılabilir. Elektronik sigaraların birkaç modelinde sadece coil değişimi yapılarak da dl yada mtl olarak kullanım imkanı bulunmaktadır.

Atomizerlerde farklı isimler bulunmaktadır bunlar

RTA = Sarılabilir likit hazneli atomizer . Bu atomizer likit dolu iken cepte yada çantada taşımaya uygundur, sarım düzgün yapılır ise akıtma yapmaz. İlk fiyatı yüksek gelebilir fakat tel ve pamuk fiyatları oldukça uygun olduğu için kendi fiyatını 6 ayda çıkartır bedava gibi olur.

RDA = Damlatmalı Atomizer . Bu atomizer likit tadını en iyi alabileceğimiz atomizerdir. Tel ve pamuk yerleşimi oldukça geniş ve rahat olarak yapılır. Daha çok likit tadı için tercih edilir ve ev iş yeri gibi sabit yerlerde kullanmak daha çok tercih sebebidir. Pamuk likit haznesini oluşturur yani pamuk çok ise 3ml likit alabilir.

RDTA = Damlatmalı ve likit hazneli atomizer.  Bu atomizer rda atomizer gibi likit tadını en iyi alabileceğimiz atomizerdir. Tel ve pamuk yerleşimi oldukça geniş ve rahat olarak yapılır.  Likit haznelidir tanklı yada tanksız olarak farklı modelleri vardır.

Nedir bu DL ve MTL  neden tercih edilir?

 

DL ciğer çekimi olarak oldukça yaygın bir kullanım tarzıdır, elektronik sigara kullanıcılarının likit ile bol buhar elde edip kolay bir şekilde elektronik sigara ile kullanılan likitin tadını ve buharını hızlı bir şekilde almak istemeleridir. Bir başka neden de yada düşünce de bu elektronik buharı tabi fazla olacak. Tabi sigarayı bırakmak isteyenler ile nargile kullanıcılarını da unutmamak gerekir nargile kullanıp elektronik sigaraya geçiş yapanlar içinde nargile içimi cihazlar önerilir. Dl elektronik sigaralar ile sub ohm (1ohm altı) atomizerler kullanılır sıcak buhar elde edilir. Sıcak buhar gelmesi oldukça normaldir bunun sebebi ise gelen buharın yoğunluğundan kaynaklıdır. DL atomizerler ile mtl ye göre daha yüksek watt değerleri kullanılmaktadır.

MTL sigara içimi ise biraz daha sigarayı bırakıp yada bırakmak isteyip elektronik sigara tercih eden kişilerin tercihidir. Buhar olarak nargile gibi çok değil sigara gibi az hatta daha da az olabiliyor ve aroma tadını rahat bir şekilde alınmasını isteyen esigara kullanıcıları mtl tercih etmektedir. Mtl elektronik sigaralar ile soğuk ve az buhar elde edilmektedir. Watt değerleri dl elektronik sigaralara göre çok daha düşüktür yavaş ısınan coil ile buhar az gelir sıkı bir çekim sağlanır.

MTL Atomizer Örnekleri ; Advken Manta MTL Rta Atomizer, Aspire Nautilus 2 MTL Atomizer, Digiflavor Siren 2 Mtl RTA Atomizer 4,5ml, eXpromizer V3 Fire MTL RTA 4ml, Vandy Vape Berserker MTL RTA

DL Atomizer örnekleri ;  Advken MANTA RTA Atomizer, GeeKVape Zeus Dual RTA Atomizer, GeekVape AMMIT Dual Coil Version RTA Atomizer, GeekVape Peerless RDA, GeeKVape Blitzen RTA Atomizer, GeekVape Griffin 25 Plus RTA Atomizer, GeekVape Griffin 25 Mini RTA Atomizer, GeekVape Top Airflow Griffin 25 RTA Atomizer, GeeKVape Zeus RTA Atomizer, Geekvape Tsunami 24 Plus RDA, GeekVape Medusa Reborn RDTA Atomizer 3,5ml, GeekVape Eagle Sub Ohm Top Airflow Atomizer, GeekVape Medusa RDTA, GeekVape Ammit RTA Atomizer, Smok TFV12 Prince Atomizer 8ML, Smok TFV8 Big Baby Beast Atomizer, Smok TFV12 Cloud Beast King Atomizer, Smok TFV8 The Cloud Beast Atomizer, Smok TFV8 Baby Beast Atomizer, Smok Spirals Tank Atomizer, Augvape Merlin Mini RTA 2 ML Atomizer, Augvape Merlin RTA Atomizer 4ml, CoilArt Mage GTA Atomizer Tank, Eleaf Melo 3 Atomizer 4 ml, Eleaf Melo 3 Mini Atomizer 2 ml, OBS Engine Mini RTA Atomizer, OBS V Tank 5.2ML, Vandy Vape KYLIN RTA Atomizer, Vaporesso Gemini RTA, VGOD ELITE RDTA, Wotofo The Troll RTA Atomizer, Wotofo Serpent Mini RTA Atomizer, Smok X-Baby Atomizer 4ml, Vaporesso NRG Atomizer 5ml, E-XY Atomizer 2.5ml, Steam Crave Aromamizer Plus RDTA

Yazar: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir